صبر کنید

شهرک غرب، بلوار فرحزادی، پارک (شهید نورانی)، پلاک 26 طبقه دوم

جراحی لیفت صورت

جراحی های زیبایی سرپایی
جراحی لیفت صورت

لیفت صورت نوعی جراحی پلاستیک به‌شمار می‌رود که با هدف بهبود ظاهر و جوانسازی پوست صورت و گردن انجام می‌شود. در این روش، چربی‌های اضافه لایه‌های زیرین پوست حذف شده و درنتیجه، پوست ظاهری جوان و شاداب پیدا می‌کند. لیفت صورت می‌تواند چهره فرد را بین 10 تا 15 سال جوان‌تر نشان دهد؛ اثرات این عمل نیز ماندگاری طولانی مدتی دارند. لازم به ذکر است که روند پیری را نمی‌توان متوقف کرد اما پس از انجام این عمل، آغاز روند پیری به تعویق می‌افتد.

 

لیفت صورت چیست؟

با بالا رفتن سن، تولید کلاژن و الاستین در بدن به شکل قابل توجهی کاهش می‌یابد. این امر سبب می‌شود تا پوست دچار چین و چروک و افتادگی شود. افتادگی و چین و چروک از علائم پیری به‌شمار می‌روند و ممکن است اعتماد به نفس فرد را دستخوش تغییر کرده و یا ناخوشایند باشند. جراحی لیفت صورت، راه حلی نوین برای برطرف کردن این دسته از مشکلات است.

جراحی لیفت صورت متناسب با شرایط بیمار و جراح بین 2 تا 6 ساعت به طول می‌انجامد. طی این عمل، عمیق‌ترین چروک‌های پوستی و همچنین افتادگی پوست تا حد زیادی درمان می‌شود. برش‌های لازم برای انجام این جراحی نیز در نواحی خط رویش مو و اطراف گوش ایجاد می‌شوند و پس از جراحی ملموس و قابل مشاهده نخواهند بود.

 

مزایای جراحی لیفت صورت:

جراحی لیفت صورت مزایای فراوانی دارد؛ برخی از آن‌ها عبارتند از:

1- جوانسازی پوست: رفع چین و چروک‌های پوستی، کشیدگی بافت‌های پوست و... به جوان‌تر شدن چهره کمک فراوانی می‌کند.

2- افزایش اعتماد به‌ نفس: مشاهده تغییرات مثبت پس از انجام عمل لیفت صورت، موجب افزایش اعتماد به‌ نفس فرد می‌شود.

3- کاهش چین و چروک: از بین بردن چین و چروک‌های پوستی، از اصلی‌ترین اهداف جراحی لیفت صورت است. با این عمل زیبایی، چروک‌های نواحی مختلف صورت مانند اطراف چشم، گونه‌ها، خط خنده و... کاهش می‌یابند.

4- تناسب و تعادل چهره: جراحی لیفت صورت می‌تواند چهره را متناسب ساخته و با استاندارهای زیبایی منطبق کند.

5- دوره نقاهت کوتاه مدت: ممکن است دوران نقاهت جراحی لیفت صورت تا چند هفته به طول بیانجامد، اما بسیاری از افراد پس از مدت کوتاهی قادر به انجام فعالیت‌های روزمره خود خواهند بود.

6- بهبود روحیه: جراحی لیفت صورت در افرادی که احساس پیری می‌کنند و همین موضوع سبب تاثیر منفی در روحیه آن‌ها شده؛ می‌تواند اثرگذار باشد و اوضاع روانی آن‌ها را بهبود بخشد.

 

 

لیفت صورت بر ای چه افرادی مناسب است؟

جراحی لیفت صورت عموما برای این افراد مناسب است:

1- افرادی که در نواحی صورت و گردن خود افتادگی دارند. جراحی لیفت صورت به جوانسازی چهره این افراد کمک زیادی می‌کند.

2- افرادی که در نقاطی مانند اطراف چشم، گونه، اطراف دهان و... خود چین و چروک‌های پوستی دارند. جراحی لیفت صورت تا حد زیادی این چین و چروک‌ها را برطرف می‌کند.

3- افرادی که احساس می‌کنند تناسب میان اجزای صورتشان از بین رفته است، می‌توانند با جراحی لیفت صورت، تناسب چهره خود را بازیابند.

4- افرادی که به دلیل پدیدار شدن علائم پیری در چهره‌شان احساس ناامیدی می‌کنند نیز می‌توانند برای برطرف کردن این مشکل اقدام به جراحی لیفت صورت کنند.

 

لیفت صورت برای چه افرادی مناسب نیست؟

جراحی لیفت صورت ممکن است برای برخی افراد مناسب نباشد؛ این افراد عبارتند از:

1- افرادی که مبتلا به مشکلات سلامتی مانند بیماری‌های قلبی-عروقی، دیابت و... هستند، قبل از اقدام به جراحی لیفت صورت باید با پزشک متخصص خود مشورت کنند.

2- زنان باردار و یا شیرده، تا پایان دوران بارداری و شیردهی نمی‌توانند اقدام به جراحی لیفت صورت کنند.

3- افرادی که انتظار دارند نتایج عمل لیفت صورت همیشگی باشد بهتر از این جراحی را انجام ندهند چرا که تاثیرات آن باوجود ماندگاری طولانی مدت، درنهایت از بین می‌رود.

4- جراحی لیفت صورت نیاز به مراقبت زیادی دارد، افرادی که نمی‌توانند پس از انجام جراحی دستورالعمل‌های لازم را انجام دهند نباید اقدام به این جراحی کنند.

نتیجه گیری:

جراحی لیفت صورت یک راه حل مؤثر برای افرادی است که تمایل دارند ظاهری جوانان‌تر و شاداب‌تر داشته باشند. پس از انجام یک مشاوره دقیق با پزشک متخصص، افراد می‌توانند اطمینان حاصل کنند که آیا این روش برای آن‌ها مناسب است یا خیر. به یاد داشته باشید که هر جراحی زیبایی خطرات خود را داشته و نیاز به مراقب‌های ویژه‌ای دارد.

 
پیمایش به بالا