صبر کنید

شهرک غرب، بلوار فرحزادی، پارک (شهید نورانی)، پلاک 26 طبقه دوم

پروتز سینه

دسته بندی : زیبایی
پروتز سینه

پروتز سينه چيست؟

پروتز سینه جراحی زیبایی است که بابت بزرگ کردن و افزایش سایر سینه یا متقارن کردن سینه درست شده است.برای این جراحی می‌شود چربی را از مقطه های مختلف بدن به سینه تزریق کرد و یا یک روش شایع‌تر،ازطریق جراحی کاشت یا پروتز را برای سینه انجام داد.

کسانی این عمل زیبایی را انجام می‌دهند که حجم سینه کمی داشته یا به دلایل مختلفی مانند کم کردن وزن،بارداری و شیردهی سایز سینه خود کاهش یافته.بعضیافراد که سینه‌های کوچک‌تر و لگن پهنی نیز دارندامکان دارد،تمایل داشته باشند با بزرگ‌تر کردن سینه‌های خودتناسب سایز اعضا را به بدن خود برگردانند.

همچنین کسانی که سینه‌های نامتقارن دارند هم از طریق این عمل جراحی می‌توانند اندازه سینه‌های خود رایکی کنند.توجه کنید که برای این کار شخص باید از سن رشد خود عبور کرده باشد. 

انواع برندهای پروتز سینه

  • پروتز سینه منتور
  • پروتز سینه ناگور
  • پروتز سینه آریون
  • پروتز سینه پلی تک
  • پروتز سینه موتیوا

 

 پروتز سینه برند منتور (MENTOR)

منتور در ۳۰ سال اخیر در سرتاسر دنیا به عنوان پیشتاز در بین تولید کنندگان پروتزهای سینه با کیفیت بالاشناخته شده است.منتور شرکتی در عرصه بین المللی می باشد و می‌توان آن را در دسته بندی بهترین برندهایپروتز سینه شناخت.

منتور به دو شکل پروتز سینه ژل سیلیکون و سالین تولید می‌گردد.سیلیکون مایع در هیچکدام از ایمپلنت سینهمنتور استفاده نمی‌شود.ژل چسبنده مورد استفاده در پروتز سینه برند منتور شکل نیمه جامد دارد.این ژل اگرپروتز از وسط بریده شود هم جریان پیدا نمی‌کند.

منتور از بهترین و مورد تقاضا ترین برندهای پروتز سینه است که پروتزهای آب نمکی و سیلیکونی تولید میکند.هدف تولید پروتز های این برند،بهبود شکل ظاهری سینه(بزرگ کردن سینه) و همینطور ترمیم سینه پس ازماستکتومی (بازسازی سینه) می باشد.

 

انواع پروتز سینه منتور

- پروتز سینه Mentor MemoryGel

          پروتز گرد و از ژل سیلیکونی منسجم در آن استفاده شده.

- پروتز سینه Mentor MemortShape

          این پروتز گرد و از ژل سیلیکونی منسجم ساخته شده.

- پروتزهای سینه نمکی Mentor

          این پروتز در واقع جامدتر از پروتزهای های سیلیکونی هستند.

- پروتز سینه Mentor CPG

          این پروتزها برای نگه داشتن فرم و کمک به ظاهر واقعی سینه که با گذشت زمان هم ماندگارند،طراحی شده اند.

- پروتز سینه پلی تک (POLYTECH)

          برند آلمانی Polytech برندی معتبر در زمینه ایمپلنت می باشد که سال‌ها توسط پزشکان زیبایی مورد استفادهقرار گرفته است.پلی تک یک برند ایمن و مطمئن،باکیفیت است که مدت‌ بسیاریست که خود به عنوان استاندارددر این صنعت شناخته می‌شود. Polytech شامل پروتزهای سینه B-Lite ثبت شده است.پروتز سینه B-Lite تا ٪۳۰ سبک‌تر از محصولات دیگر در بازار جهانی است و نتایج سازگارتری ارائه می‌دهد. 

 

انواع پروتز سینه پلی تک

- پروتز پلی تک Microthane

- پروتز پلی تک POLYtxt

- پروتز پلی تک MESMO

- پروتز پلی تک POLYsmooth

 

ایمپلنت سینه موتیوا (Motiva)

طراحی نواورانه برند Motiva با بافتی مخصوص و نرم مورد ترکیب قرار گرفته اند.همچنین،با فناوری نانویمورد استفاده، حاشیه ایمپلنت در شکل و ساختاری قرار دارد که کیفیت بالاتری دارد و با بدن سازگارتر است.

اولویت پروتز سینه Motiva ایمنی و امنیت بیمار می باشد و با فناوری خلاقانه خاص خود تولیدمی‌شود.سیلیکون‌های استفاده شده در ایمپلنت Motiva در حالت ایستاده به صورت قطره‌ای باقی می‌مانند وبه این ترتیب بافت واقعی سینه را بازسازی می‌کنند.

 

انواع پروتز سینه موتیوا

- موتیوا کرست: بالاترین طرح موجود

- موتیوا کامل: متوسط رو به بالا

- موتیوا دمی: متوسط رو به پایین

- موتیوا مینی: کوچک ترین طرح موجود

 

مارک پروتز سینه ناگور (NAGOR)

این مارک نیز از بهترین برندهای پروتز سینه در جهان است که در ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد.این شرکت هر دو گونه ایمپلنت گرد و اشکی را تولید می‌کند و کیفیت بالایی را دارا است.عوارض ایجاد شده در این نمونه بسیار کم و اکثر از خانم‌ها تا پایان عمر خود نیاز به تعویض یا ترمیم پیدا نمی‌کنند.

این پروتز ها یک لایه مانع مخصوص SiloGard برای به حداقل رساندن منتشر شدن ژل دارند.مجموعه آنهاشامل بیش از 270 گزینه و فناوری ایمپلنت است که خبر می دهد سینه هایی پرتر و طبیعی تر با ضمانت مادام‌العمر به شما بدهد.

 

انواع پروتز سینه بر مبنای شکل

 ایمپلنت های سیلیکونی که به آن‌ها سیلیکون سینه نیز گفته می شود از لحاظ شکل دو نوع هستند.پروتزها می‌توانند به شکل گرد یا اشکی (قطره‌ای) باشند.

 1- مزایای پروتز سینه گرد

 شما باید برتری های نوع های مختلف شکل و جنس پروتز را بشناسید تا توانایی انتخاب درست را داشتهباشید.

فواید پروتز گرد شامل:

 اکثر بانوان به علت خالی بودن قسمت بالای سینه و خستگی از سوتین‌های اسفنجی،عمل جراحی بزرگکردن سینه را انجام می‌دهند.این پروتز ناحیه بالای سینه را بهتر توپر می‌کند.

پروتز گرد برای افرادیست که لباس‌های باز را ترجیح می‌دهند

پروتزهای گرد بهترین گزینه برای زنانیست که پوست و ماهیچه‌های سینه ضخیم و کلفت است.این پروتزهاراحتتر می‌توانند بر فشار بافت ضخیم روی آن‌ها غلبه کنند.

برای کشیده و سفت شدن پوست در کسانی که سینه‌های آویزان دارند،پروتز گرد ظاهر بهتری به انان می‌دهد.

زنانی که می‌خواهند پروتز سینه خود را تعویض کنند،پروتز گرد،انتخابی مناسب برای انها خواهد بود.

 

2-  مزایای پروتز سینه اشکی

 در افرادی که پوست و ماهیچه سینه انها ضعیف و شل است،شکل طبیعی‌تری ایجاد خواهد کرد.

شکل طبیعی‌تری را در بانوان بلند قد دارا است.

افتادگی پوست را راحتتر جمع می‌کند.

استفاده کردن از پروتز گرد در اشخاصی که سینه‌ آنها برجسته نیست و دچار کمبود وزن هستند،امکاندارد شکلی غیرطبیعی در ناحیه بالایی سینه ایجاد کند.در اینگونه افراد استفاده از پروتز اشکی در زیرعضله گزینه مناسبی خواهد بود.

 
معایب جراحی پروتز سینه

 پروتز سینه مثل هر جراحی زیبایی دیگر می تواند معایب منفی و عوارض احتمالی به همراه داشته باشد کهشخص میبایست پیش از تصمیم گیری در قبال انجام عمل پروتز سینه نسبت به آن ها آگاهی کامل پیدا کند.اینعوارض احتمالی عبارتند از:

- ایجاد شدن بافت در پروتز سینه

- همراه داشتن درد در قسمت سینه

- عفونت سینه

- متحول شدن حساسیت سینه و نوک آن

- ترشح یا پاره شدن ایمپلنت


برای اصلاح هر یک از این موارد میبایست جراحی مجدد انجام گیرد.پس،باید در انتخاب بهترین جراح پروتزسینه دقت کنید تا از احتمال بروز این عوارض کم شود.اما با این شرایط هم باید بدانید که اکثریت از اینعوارض در موارد اندکی اتفاق می افتد و بیان این احتمالات جهت آگاهی شما عزیزان می باشد.

 

مراقبت های لازم بعد از جراحی پروتز سینه

 بابت استراحت یا خوابیدن،بر روی شکم و پهلو نخوابید.مناسب ترین شکل خوابیدن به پشت می باشد زیرا پروتز ها در جای درست قرار می گیرند، بعد از دو هفته امکان به پهلو ها خوابیدن وجود دارد.

آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط پزشک جراح بعد از عمل راس ساعت مشخص شده مصرف گردند.

در هفته نخست پس از جراحی ایمپلنت سینه سعی کنید فعالیت زیادی نداشته باشید.فعالیت‌هایی مانندشانه کردن مو یا برداشتن اجسام سبک و کارهای روزمره مشکلی ندارد.ولی می بایست به شکلی انجامگیرد که سبب ایجاد کشش در سینه و محل زخم نشود.دقت کنید که تحرک و فعالیت نکردن مطلق نیزبدن‌تان را خشک و سفت می‌کند و توصیه نمی شود.

جراح اصولا پس از عمل «سوتین طبی» تجویز می‌کند.سوتین طبی مثل پانسمان عمل می‌کند.به شکلیکه سینه‌ها و پروتز‌ را در مناسب ترین حالت نگه می‌دارد.در طول ۶ تا ۱۲ هفته تمام وقت حتی زمانخواب،سوتین طبی خود را به تن کنید.پوشیدن سوتین پس از جراحی پروتز سینه از مهمترین کارهاییست کهبیمار میبایست انجام دهد.

سفت شدن سینه و کبود شدن پوست سینه بعد از عمل موضوعی طبیعی است و قسمتی از مراحل درمان و بهبودی می باشد.

تا سه هفته پس از جراحی از استعمال دخانیات پرهیز کنید.

پس از دو هفته می‌توانید پیاده‌روی کنید، بدوید یا ورزش‌های پایین‌ تنه را انجام دهید.

پیمایش به بالا